تبلیغات
كانون فرهنگی هنری شلمچه - مراسم تشییع پیکر مطهر سردار رشید اسلام شهید ابراهیم شمس عزت در استهبان

كانون فرهنگی هنری شلمچه
 
Cultural center city Shalamcheh estahban

...::اطلاعات فردی شهید::...

فرزند:علی اکبر                  محل و تاریخ تولد:استهبان۱۳۴۵                 سن:۱۸سال

شغل:بسیجی                         وضعیت تأهل:مجرد                           ارگان اعزام کننده:بسیج

مسئولیت:فرمانده دسته              مجروحیت:از ناحیه سر                       حضور در جبهه:۶۰۰روز

تاریخ شهادت: ۲۵/۱۲/۶۳        محل دفن:گلزار شهدای شهرستان استهبان      تعداد دفعات اعزام:۴بار

یگان:لشکر۳۳المهدی               نام عملیات:بدر

 

...::در کلام شهید::...

وصیت نامه شهید عزیز ابراهیم شمس عزت

«فَلْیُقاتِلْ فِی سَبِیلِ اْللَّهِ اْلَّذِینَ یَشْرُونَ اْلحَیاهَ ْالُدنْیَا بِاْلاخِرَهِ وَ مَنْ یُقاتِلْ فَی سَبِیلِ اْللَّهِ فَیُقْتَلْ اَوْ یَغْلِبْ فَسَوْفَ نُوْتَیهَ اَجْراً عَظِیماً.»           (سوره‌ی نسا، آیه‌ی 74)

مؤمنان باید در راه خدا با آنان که حیات مادی، دنیا را بر آخرت گزیدند جهاد کنند و هر کس که در جهاد به راه خدا کشته شود یا فاتح گردید زود باشد که او را در (بهشت) ابدی اجری عظیم دهیم.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان، با درود فراوان بر یگانه منجی بشریت مهدی موعود(عج) و سلام و درود بی‌پایان بر نایب بر حقّش امام خمینی رهبر کبیر مستضعفان جهان، پیر خستگی ناپذیر جماران، و درود خداوند بر انبیا و اوصیا که با سختی‌ها و رنج‌های فراوان اسلام و خالق هستی را به ما شناساند و تا جایی رسیده که ما خالق خود را دیدیم و به سوی او پر کشیدیم.

در این‌جـا می خواهم چند کـلمه‌ای به عـنوان وصیت‌نامه با شما صحبت کـنم ولی زبانم قاصر از آن است که بتوانم با چنین ملتی کـه یک پارچه خـدایی شده‌اند صحبت کنم ولی از شما معذرت می خواهم بیایید از جسم و جانی کـه ارزشی ندارد از آن دریای خونی تشکیـل دهیم تا ملحـدان و کافران و در آن دریا غرق شوند. اولین مسأله وحدت بین اقشار ملت می باشد می خواهم بگویم ملتی که تا به حال هزاران قربانی را فدای اسلام و مسلمین کرده و تا به حال امام امت فرزند حضرت اباعبدالله را یاری نموده و با وحدت خود و کمک حق تعالی بر تمامی سختی‌ها و رنج‌ها چیره شده و دوران سختی از انقلاب پشت سر گذاشته و این انقلاب شکوهمند را تا به این‌جا رسانیده و حیف است که عده‌ای از عناصر منافقین در شما رخنه کنند و بخواهند وحدت و یکپارچگی شما را از بین ببرند.از شما می خواهم که هوشیارانه با تمامی مسایل روز برخورد کنید و نگذارید خدای نکرده شیاطین داخلی و خارجی به شما ضربه بزنند.

این قلب و نفس شما جایگاه خدا می باشد نگذارید غیر از خداوند چیز دیگری در آن‌جا منزل گزیند، نفس خود را مهار کنید که خدای ناکرده اگر مهار نشود شما را نابود می کند شما را در ] پرتگاه [ سقوطی قرار می دهد که با هیچ چیز جبران نمی شود به جز عذاب خداوند.

آیا هنوز اطلاع ندارید که پیرمردی از سلاله‌ی پاک پیامبران آمده و می گوید، اسلام را دوباره در یابید آن را خوب بشناسید و ایمان آورید، آری آن پیرمرد خستگی ناپذیر در جماران است؛ در این‌جا مسأله‌ای که اول از خانواده خودم بعد از اقوامم و بعد از ملت شریف شهیدپرور ایران می خواهم مسأله امام و اطاعت از امام امت خمینی کبیر است آرزو دارم بعد از شهادتم همین طور که امر امام را اجرا کردم و به ندای او لبیک گفتم شما هم به او لبیک بگویید.

هرگز سختی‌های زندگی شما را از پای در نیاورد و خدای ناکرده نسبت به روحانیت بدبین نشوید که به رحمانیت خداوند از کفار هستید و با عملتان کاری نکنید که در تاریخ از شما مثل یارانی که دور امام حسین(ع) را رها کـرده‌اند نام بـرده شود و در این‌جـا از خداوند می خواهم که شما را توفیق دهد یکی از یاران باوفای امام امت و امام زمان(عج) باشید «ان شاالله».

و چند سخنی با خانواده‌ی عزیزم، پدر و مادر برادرم و خواهرانم؛  از این که نتوا نستم برای شما فرزند خوبی باشم و نتوا نستم دین خود را ادا کنم و سختی‌ها و رنج‌هایی که از جانب من متحمّل شدید جبران نمایم مرا ببخشید، حلالم کنید. مادرم، از این که داغ فرزند برای تو مشکل می باشد ولی صبر کن که خدا با صابران است و خداوند را سپاسگزار باش، خوشحال باش که من امانتی بودم از جانب خداوند و هر لحظه می توانست آن را از تو بگیرد ولی چه خوب که در این راه امانت را گرفت و این باعث خوشحالی شما باشد، هر وقت خواستید برای من گریه کنید برای مصیبت فرزندان حسین(ع) گریه کنید، زیرا هیچ مصیبتی بالاتر ازمصیبت فرزندان حسین(ع) نیست.

اگر شهید شدم سرودِ رفتند یاران 72 تن بالای جنازه‌ام خوانده شود و اگر جسدی هم نداشتم که چه بهتر. از آقای شیخ ولی بنایی یکی از روحانیون گردان فجر از اهالی فسا در مجالسم دعوت کنید صحبت کند.

فرزند کوچک امام خمینی

ابراهیم شمس عزت 24/3/63

منبع:نرم افزار صحیفه سرخ

 

طبقه بندی: خبرگزارى كانون، 
برچسب ها: شهید شمس عزت،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 دی 1390 توسط سید امیر حسین معزی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : مقتدر مظلوم
  • قالب مذهبی
  • مقتدر مظلوم